temmuz ayında gökyüzü
Marek Piwnicki

Temmuz Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

Temmuz ayı evin, ailenin, rahmin, toprağın, anneliğin ve yuvanın burcu olan Yengeç’te güçlü bir Yeni Ay ile başladı. Son birkaç gün biraz tuhaf hissettiyseniz, bunun nedeni Akrep’in iki yöneticisi olan Plüton-Mars karesinin, duygusal bir bataklık ve bir ıssızlık hissi yaratmasından kaynaklanıyor olabilir. Temmuz’un en önemli astrolojik olayını, ayın sonunda, Doğa Ana’nın burcu olan Boğa’da gerçekleşecek Kuzey Düğümü ile Uranüs kavuşumu oluşturuyor. “Ejderhanın Kafası” olarak da adlandırılan Kuzey Düğümü her 15 yılda bir, uyandıran gezegen Uranüs’e gelir, ancak Kuzey Düğümü ve Uranüs, Boğa’da en son, çok uzun yıllar önce, 1855’te karşılaşmıştı. Uranüs güncellemeleri, yükseltmeleri, devrimleri, değişimi, bilimi ve geleceği desteklerken, Kuzey Düğümü, hâlâ öğreneceğimiz, ustalaşacağımız, tamamlayacağımız ve anlayacağımız şeylerden sorumludur. Bu, örneğin küresel açıdan bazı ittifak değişikliklerine, yeniliklere ve yeni keşiflere işaret ederken kişisel düzeyde, bazı arkadaşlıklarınızı, bağlantılarınızı, gruplarla ilişkilerinizi ve ilgi alanınızı değiştirmenize yol açabilir. 

Temmuz ayını daha iyi planlamanıza yardımcı olabilecek, bu ayın en önemli tarihlerini, kabalist ve astrolog Gahl Sasson‘un yorumlarıyla, sizin için listeledik. Bu önemli günleri ajandanıza not almayı unutmayın.

5 Temmuz 

Merkür birkaç haftalığına Yengeç burcuna giriyor. Merkür duygusal ifadeyi ve duyguyu tercih ettiğinden, önümüzdeki birkaç hafta içinde “Düşünüyorum” yerine “Hissediyorum” ifadesini kullanın. Gayrimenkul yatırımlarını, aile şirketlerini ve aile üyeleriyle iletişimi geliştirmek için iyi bir zaman.

Mars ise Boğa burcuna geçiyor. İnatlaşma ve kısıtlı bakış açıları konusunda dikkatli olmakta fayda var. Bu pozisyon bazen bazı konularda takılı kalmamıza ve izlenebilecek yeni yolları göremememize neden olabilir. Tutkunuzu, cinsel gücünüzü, dürtünüzü ve enerjinizi sanata veya sahip olabileceğiniz herhangi bir yeteneğe yönlendirmek için iyi bir zaman.

9 Temmuz 

Merkür, Kara Ay kavuşumu ile nasıl iletişim kurduğunuza, ne yazdığınıza, ne paylaştığınıza, neyi retweet ettiğinize ekstra dikkat edin. Sözleriniz size veya başkalarına zarar vermek için kolayca çarpıtılabilir ve manipüle edilebilir. Bazı skandallar ve tatsız ifşaatlar olası.

13 Temmuz

Oğlak burcunda Dolunay var ancak Ay, Oğlak’ta kendini pek de iyi hissetmediği için onun huysuzluğuyla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Karma etkisi, kendini aile ile (özellikle annelerle), emlakla ilgili konularla, evle veya kadın patronlarla gösterebilir. Plüton’un gölgelerde gizlenmesi de daha fazla rahatsızlığa yol açabilir ve hatta biraz zorlayıcı olabilir. Neptün, Ay’a rüyalar, sezgi ve şefkat konusunda yardımcı olabilecek bazı kutsamalar gönderdiği için şanslıyız.

14 Temmuz 

Venüs, Neptün karesi: Entrika ve gizli aşk ilişkileri, Ponzi şemaları, evlilik dışı faaliyetler… Bugün daha dikkatli olun; aşk, bağlılık, karşılıklı bağımlılık ve bağımlılıklarla ilgili bazı aldatıcı durumlar olabilir.

17–18 Temmuz 

Ay Neptün kavuşumu ve Güneş üçgeni, birçok içgörü ve sezgiyi ortaya çıkarmanız, hayallerinizi analiz etmeniz için harika bir gün. Hayal gücü coşuyor. Sanat, fotoğrafçılık, benzer insanlarla bağlantılar… Genel bir tatmin duygusu…

18 Temmuz’da ayrıca Güneş ve Merkür, Plüton ile karşıtlık oluşturuyor. Güçlü insanlarla karşılaşmalar hayattaki yönünüzü değiştirebilir. Sözleriniz metali bile parçalayabilir, bu yüzden onları akıllıca kullanın. 18 Temmuz’da Yengeç’e geçen Venüs açısı ise tarotta aşkı ifade eden Kupa İkilisi kartına benzetilebilir. Önümüzdeki birkaç haftayı aşkla, evliliklerle ve ilişkilerdeki iyileşmelerle kutsuyor. Arazi ve gayrimenkul yatırımları için iyi bir dönem. 

19 Temmuz 

Merkür Aslan’a geçiyor. Dram! İnsanlar duyulmak ve görülmek için çaresiz küçük çocuklar gibi davranabilir. Ancak aynı zamanda yaratıcı yazı yazmak ve eğlenmek için de çok iyi bir zaman. Çocukça değil, çocuksu olmayı deneyin.

21-22 Temmuz 

Ay Kuzey Düğümü, Uranüs ve Mars kavuşumunu aktive ediyor. Mantıken mümkünse, beklenmeyeni bekleyin. Kaotik bir gün ama yine de merak uyandırıcı ve şehvetli. Özellikle sanat ve finans alanında birçok yeniliğe işaret ediyor. Kripto para birimlerini izleyin, daha da değişken olabilirler. Bazı büyük çaplı gösteriler, devrimler ve doğal afetler gerçekleşebilir.   

23 Temmuz 

Güneş Aslan burcunda. Önümüzdeki 30 gün boyunca hepimiz aslan veya kediyiz; mizacınıza bağlı. Aşka, romantizme, mutluluğa, yaratıcılığa ve eski moda dramalara adanmış bir ay.

28 Temmuz–2 Ağustos

Tehlikeli zamanlar. Bu etki özellikle 28 Temmuz’da patlamaya hazır Aslan’da Yeni Ay sırasında güçlü olacak. 

28 Temmuz 

Aslan burcunda Yeni Ay, yeni bir sevgi ve yaratıcılık döngüsünü tetikliyor. Dışarıda vakit geçirin, eğlenin, sporla, içinizdeki çocukla veya genel olarak çocuklarla, romantizmle ilgilenin. 

28 Temmuz-24 Kasım 

Jüpiter, retro harekete geçiyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde işinizden elde edeceğiniz bazı faydaları ancak 24 Kasım’dan sonra Jüpiter ileri gittiğinde göreceksiniz. Ancak yine de zorlayıcı etki devam edecek.

31 Temmuz 

Mars ve Uranüs kavuşumu, Merkür ve Satürn karşıtlığı ve Merkür, Güneş, Mars ve Uranüs karesinden oluşan bir ok ucu… Kimseyi vurmamaya veya vurulmamaya dikkat edin. Havada beklenmedik bir saldırganlık var. Dikkatli olun. Aslan Güneş’i bencil ve benmerkezci olabilir. Etiketlenmiş, sınıflandırılmış bir kutuya tıkılmış hissedebilirsiniz. Yüksek olasılıkla birkaç gün içinde her şey netleşecek.

Daha Fazla İçerik
aromaterapi yağları
Aromaterapi Nedir?