şubat ayında gökyüzü
eberhard grossgasteiger

Şubat Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

Şubat, adını “arınma” anlamına gelen februum’dan alıyor. En kısa olmakla birlikte Sevgililer Günü’nü de içermesiyle çok özel bir aydayız. Üstelik bu yıl hoş bir hediyesi de getiriyor. Venüs (aşk gezegeni) ve Neptün’ün (ilahi aşk) nadir bir kavuşumu ile 13-15 Şubat tarihleri Sevgililer Günü’nü iki taraftan kucaklıyor. Bu son derece sıra dışı ve bir o kadar da ihtiyaç duyulan iyi haber. Çünkü her iki gezegenin de olumlu yönlerini yaymaya çok yatkın olduğu anlamına geliyor. Venüs ve Neptün’ün kavuşumu hayatımıza aşk ve romantizm, yaratıcılık, sezgi, kehanet rüyaları ve ruhani rehberlere, meleklere veya sizi Birliğe bağlayan her ne ise ile onunla doğrudan iletişim getirebilir.

Şubat ayını daha iyi planlamanıza yardımcı olabilecek, bu ayın en önemli tarihlerini, kabalist ve astrolog Gahl Sasson‘un yorumlarıyla, sizin için listeledik. Bu önemli günleri ajandanıza not almayı unutmayın. 

Herkese muhteşem bir Şubat ayı dileriz. 

6–8 Şubat 

Hava durumunda bir değişiklikle birlikte gezegenler biraz soğumaya başlıyor. Sezgilerle, rüyalarla çalışmak için harika günler. Aynı şekilde dansa, yogaya veya başka herhangi bir hareketli aktiviteye başlamak veya yeniden başlamak için de harika. Yüksek benliğinizden veya koruyucu meleğinizden çok sayıda mesaj alabilirsiniz. Venüs sizi, her şeyi daha farklı görmenize yardımcı olabilecek benzersiz bir yeni arkadaş veya meslektaşınızla tanıştırabilir. Dijital ve yenilikçi olan her şey için iyi günler.

8 Şubat 

Vesta, 15 Nisan’a kadar Koç burcunda. Kalbin kutsal bakiresi bir ateş burcuna geri dönüyor ve alevin bekçisi olarak, bu kardinal ateş burcunda olmaktan çok mutlu. İşinizde veya hizmet etme şeklinizde yeni ufuklar için motive olmuş, ilham bulmuş hissedebilirsiniz. İşleriniz kolayca toparlanabilir.

10 Şubat 

Merkür’ün Plüton ile kavuşumu farklı boyutlar ve dünyalarla bağlantıyı güçlendirebilir. İletişim yoğunlaşabilir, okült bilimlere ilgi artabilir ve kelimeler dönüştürücü olabilir. Merkür, kişisel veya iş yaşamınıza ilişkin derin içgörüler edinmenize yardımcı olabilir. Ne söylediğinize, yazdığınıza, tweet’lediğinize veya yayınladığınıza dikkat edin, sözlerinizin etkisi derinleşebilir ve bu etki uzun süreli olabilir.

11 Şubat–2 Mart 

Merkür Kova burcuna giriyor. Tanrıların ve tanrıçaların kanatlı habercisi, olmayı sevdiği sabit hava burcu Kova’ya doğru süzülürken her türlü iletişim daha akıcı hale geliyor. Yeni bağlantılar kurmak, yeni arkadaşlar edinmek, yeni şirketlere veya organizasyonlara katılmak için harika bir zaman.

13–15 Şubat 

Venüs, Neptün ile kavuşuyor. Bu bir Sevgililer Günü hediyesi. Venüs ve Neptün, yukarılardan yönlendirilen romantizmi, hayal gücünü ve sanatsal ifadeyi ortaya çıkarıyor. Sevgililer Günü hediyesi satın almak yerine kendiniz yapın! Çünkü bugün sevgi ve dostluğun gününü kutlarken inanç ve sanat birleşiyor. Ancak evlilik dışı ilişkilere, meraklı gözlere veya bağımlılık yapan insanları hayatınıza çekmemeye dikkat edin.    

16–17 Şubat 

Güneş, Satürn ile kavuşum yapıyor. Bu açı, patronlar, üstler ve baba figürleriyle ilgili sorunlar olarak ortaya çıkabilir. Kendinizi daha ağır veya biraz kasvetli hissedebilirsiniz. Uzun vadeli projelerin tohumlarını atmanın yanı sıra ciddi planlamalar için iyi bir zaman. Bugün başladığınız şeyin geç çiçeklenebilir.

18 Şubat 

Güneş Balık burcuna giriyor. Hayaller, sezgiler, empati ve hayal gücü zahmetsiz bir şekilde akıyor. Hayal gücünüzü topraklamak, fotoğraf çekmek ve renklerle çalışmak için harika bir ay.

20 Şubat 

Balık burcunda Yeni Ay. Mistik arayışları veya hayal gücünden yararlanan herhangi bir projeyi içeren yeni bir başlangıç. İyileşmek, hayal etmek ve empati kurmak için iyi bir zaman. Suda veya su kaynaklarına yakın yerlerde vakit geçirin.

20 Şubat–16 Mart 

Venüs’ün çok sevdiği Balık burcundan bikinisiyle çıkıp kendini sürgünde hissettiği Koç Güneşi’nde pişmesi gerekiyor. Hayatınızdaki önemli kişilerle bazı güç mücadeleleri olabilir. Bununla birlikte, Venüs harekete geçmek istediği için ortaklarla fiziksel aktiviteler, finans ve sanatsal projelerde inisiyatif almak ve liderliği üstlenmek için harika bir zaman.

21–23 Şubat 

Merkür Uranüs’le kare açı yaparken Merkür Mars’la üçgen açı yapıyor. Zorlukların yanı sıra faydalı yönleriyle de biraz kafa karıştıran günler. Düzenbaz ve şakacı gezegenler birbirlerinin gırtlağına dayadığı için kaotik ve öngörülemez durumlar olabilir. Bu da kazalar, aksilikler, Murphy Kanunları’nı hatırlatan olaylarda artışlar ve aksamalar olarak tezahür edebilir. Ancak ayın 22’si ve 23’ünde Mars bundan kurtarmaya geliyor; tutkusunu ve enerjisini Merkür’e getiriyor. İş, müzakereler, pazarlama, satış ve yazma konularında yardımcı olabilir. Dostlarınız ve ruh kardeşleriniz sizi desteklemek için yanınızda. 

Daha Fazla İçerik
kirtan kriya nedir
Kirtan Kriya Nedir?