ekim ayında gökyüzü
Meriç Tuna

Ekim Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

Sonbahar Ekinoksu ile 23 Eylül’de Kuzey Yarımküre’de güz mevsimine girdik. Bu değişimin yanı sıra gökyüzünde de gezegenlerin konumları, hareketleri ve yerleşimleri değişimin ivmesini koruyor. Kapanışını Kelt geleneğinde yeni yılı temsil eden Cadılar Bayramı ile yapacağımız Ekim ayındaki önemli tarihleri ünlü kabalist ve astrolog Gahl Sasson’un önerileri ile sizin için yazdık.

9 Ekim 

Venüs Güneş ile kavuşum halindeyken Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Ailenizin eşinizle bir sorunu (veya tam tersi) olabilir. Uzun vadeli bir proje tamamlanıyor. Düşünmek için iyi bir zaman. Geçmişinizden insanlar hayatınıza tekrar girebilir. Bu Dolunay, güçlü bir sanatsal etki getiriyor. 

10 Ekim

Merkür, Terazi burcuna giriyor. Önümüzdeki üç hafta boyunca denge yeniden sağlanıyor. Bu, uyumlu ilişkiler ve diplomasi, arabuluculuk ve adalet için iyi bir zaman. Sanat ve iletişim bir araya geliyor. Arkadaşlarla ve önemli ilişkilerde uyum kolaylaşıyor.

Bugün, aynı zamanda Plüton ileri harekete geçiyor. Yatırımlar ve yakın ilişkiler ikonusunda akış iyileşiyor. Bu, dünyadaki ekonomik durumun ve enerji krizinin iyileşmesine de yardımcı olabilir. Kişisel düzeyde, tutkunuzla ve yakınlıkla bağınızı yeniden kurabilirsiniz.

12 Ekim 

Güneş ve Satürn üçgeni ile uzun vadeli projelerde yer almak için harika bir gün. Başarının arkasında çok çalışmak, disiplinli ve ısrarcı olmak vardır. Bugünün teması, sıkı çalışmadan sonra kazanılan olgunluk, sorumluluk ve başarı… 

15 Ekim 

Venüs ve Lilith karesi ile en önemli ilişkilerinizde ve/veya hayranlarınızla, müşterilerinizle, iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde dikkatli olun. Bu finansal olarak zor bir açı ve çevrenizdeki insanlarla çok fazla drama yaratabilir. Birisi sizin hakkınızda veya sevdiğiniz biri hakkında yalanlar yaymaya çalışabilir.

23 Ekim 

Venüs Akrep burcuna geçiyor. Bu çok seksi bir Venüs yerleşimi olsa da bizi biraz sahiplenici, kıskanç ve güvensiz yapabilir. Başkalarının parası ve yetenekleriyle çalışmak ve bunları yönetmek için iyi. Yakınlık ve tutku yoğunlaşıyor. Hayatınızı değiştirebilecek insanlarla tanışabilirsiniz. 

23-24 Ekim 

Satürn’ün ileri harekete geçmesiyle uzun vadeli projeler sonuç vermeye başlayabilir. Satürn 5 aya yakın bir süredir retro hareketteydi; artık kariyerinizde başarılı olmanız ve tanınmanız için kapıları açabilir.

25 Ekim 

Akrep Tutulmasında Yeni Ay… Ortak mali işler ve sanatsal bir iş birliği ile ilgili yeni bir başlangıç. Özellikle bir ortaklık ortamında, yatırımlar ve finansmanın iyileştirilmesi için olumlu bir etki getiriyor. Hayatınıza yeni bir cinsel ilişki veya yakın ilişki girebilir. Bu Yeni Ay çok şamanistik olacak. Şifa bulmak ve şifa yeteneklerinizi keşfetmek için harika bir zaman. Ayrıca, tutulma sezonuna giriyoruz (bir sonraki 8 Kasım’da). Önümüzdeki iki hafta, her şey çok daha hızlı ilerliyor. Son dakika vahiyleri, skandallar, duygusal ve politik fırtınalar olabilir.

28 Ekim 

Jüpiter Koç’tan ayrılıyor ve iki aylığına Balık burcuna konuk oluyor. Tasavvuf ve hayal gücüne ilgi yenileniyor. Jüpiter Aralık 2021–Mayıs 2022 Balık burcundaydı, bu nedenle o döneme ait projeler veya olaylar geri dönebilir veya tezahür edebilir. Jüpiter sizi dans, hareket, artan sezgi, rüya çalışması, fotoğrafçılık, yoga, şiir, meditasyon ve diğer herhangi bir mistik deneyim ile temas ettirebilir.

29 Ekim

Merkür Akrep burcuna geçiyor. Mitolojide, ölüleri öbür dünyaya ve hayata geri göndermesiyle bilinen Merkür, Cadılar Bayramı’ndan hemen önce atalar, ölüler ve öbür dünya ile iletişim kurmamıza yardımcı oluyor. Havada sihir var: Okült ve araştırmalara ilgi artıyor. 

30 ve 31 Ekim 

Bu iki gün boyunca çok dikkatli olun. Mars sıkıştı. Güvenlik sorunları olabilir. Havada çatışma ve kavga kokusu var. Yaralanmalara ve gereksiz çatışmalara karşı dikkatli olun.

31 Ekim 2022 – 13 Ocak 2023 

Mars İkizler burcunda retro harekete geçiyor. Tam Cadılar Bayramı’nda, Kelt Yeni Yılı’nda Akrep’in hükümdarı Mars retro harekete geçiyor. Mümkünse isteğe bağlı cerrahi müdahalelerden kaçının, hareketlerinizi ve agresiflik seviyenizi kontrol altında tutun. Keskin nesneleri veya silahları tutarken dikkatli olun. Bu dönem eylemleriniz çok yanlış anlaşılabilir. Uyuşuk, yorgun veya huzursuz hissedebilirsiniz. Entelektüel savaşlar, online troller, iftiralar ve dedikodular artabilir.

Daha Fazla İçerik
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Kadının Gücünü Kutlayan Şarkılar