ocak ayı yorumları
邱 严

Ocak Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

Adını, biri ileriye diğeri geriye bakan iki yüzlü Roma tanrısı Janus’tan alan Ocak, Mars ve Merkür retrolarının hareketliliğiyle, yani aksamalar, aksilikler, kazalar, hastalıklar, kafa karışıklığı ve uyumsuzlukla başladı. 14 Ocak’ta Mars ve 19/20 Ocak’ta Merkür ileri gidene kadar bu etki devam edecek. Retronun en yoğun zamanı son iki günüdür, o yüzden 12-13 Ocak ve 18-19 Ocak tarihlerinde dikkatli olmakta fayda var. 20 Ocak’ta Merkür retrosu sona erene kadar sorunsuz bir seyirden bahsetmek biraz zor görünüyor. Çin Yeni Yılı ve Kova burcundaki Yeni Ay ile (21/22 Ocak), retroların ve tutulmaların olmadığı dört aylık bir döneme başlayacağız. Bu dönem işleri halletmek, yeni yıl kararınız üzerinde çalışmaya başlamak ve yıla hızlı bir başlangıç yapmak için ideal. Ocak ayını daha iyi planlamanıza yardımcı olabilecek, bu ayın en önemli tarihlerini, kabalist ve astrolog Gahl Sasson‘un yorumlarıyla, sizin için listeledik. Bu önemli günleri ajandanıza not almayı unutmayın. 

Herkese mutlu bir Ocak ayı ve 2023 için güzel başlangıçlar dileriz! 

8–10 Ocak 

Merkür, Uranüs ile üçgen açı yapıyor. IQ’yu birkaç günlüğüne bile olsa yükselten bu açı beyin fırtınası yapmak, ileri teknolojiyle ilgilenmek ve dahiyane fikirler bulmak için harika. Arkadaşlarınızla ve dahil olduğunuz gruplarla bir arada olmaya ve bu günleri yalnız geçirmemeye dikkat edin.

Aynı tarihlerde ayrıca Venüs ve Mars üçgeni ile kozmik aşıklar bir araya gelerek uyum ve sevgi yayıyorlar. İkili buluşmalar için harika bir gün. Animanınız ve animusunuz aşk modunda; onların akışını ve dengesini hissedebilirsiniz. Sanat, dövüş sanatları, dans, aşk, müzik, tasarım, kısacası her şey için harika bir gün.

9 Ocak 

Kara Ay Lilith, Yengeç burcundaki 9 aylık ziyaretini sonlandırdı ve bu sürede aile üyeleri arasında zorluklara ve yanlış anlamalara neden oldu. Bugün 3 Ekim’e kadar kalacağı Aslan burcuna geçiyor. Lilith, Aslan burcundayken ekstra dikkatli olmak gerekiyor. Etrafınızda pusuya yatmış öfkeli, benmerkezci ve narsist insanlar olabilir. Egonuzla ilgili farkındalık kazanmanız önemli.

12–13 Ocak 

Mars’ın durağan olduğu 12-13 Ocak’ta yine yüksek dikkat gerektiren günlerden. Bu günlerdeki eylemleriniz uzun süre sabitlenebilir. Yeni projelere başlamak için iyi bir zaman değil. Kendinizi kötü veya üzgün hissedebilir, ayrıca kazalara, tartışmalara, çatışmalara ve tepkisel davranışlara eğilimli olabilirsiniz.

14 Ocak 

Mars ilerlemeye başlıyor. Ekim 2022’nin sonundan bu yana durdurulan veya ertelenen projeler yeniden hareket kazanıyor. Çatışmalar çözüldü ve müzakereler, ateşkes ve barış ihtimali havada kaldı. Yeni projelere başlamadan önce 20 Ocak’ta Merkür’ün ileri gitmesini bekleyin.

14–16 Ocak 

Venüs ve Uranüs karesiyle birlikte sevgilisi Mars’tan ayrı düşen Venüs kriz geçiriyor ve acı çekmeliyiz. Ayrılıklar, ilişki kargaşası, ortaklıklarda beklenmedik sorunlar olabilir. Bununla birlikte, ortaklıklarınızda veya aşk hayatınızda düzeltilmesi gereken gizli sorunları görmenize yardımcı olabilir.

18–19 Ocak 

Merkür durağan; başka bir deyişler, retro döneminin en zorlu zamanı. 20 Ocak sonrasına kadar yeni projelere başlamaktan kaçının. Sıkışmış, üzgün, enerjiniz tükenmiş ve yanlış anlaşılmış hissedebilirsiniz.

Bu tarihlerde aynı zamanda Güneş-Plüton kavuşumu var. Gücünüzün merkeziyle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilecek, senede bir görülen bir birleşme… Aynı zamanda patronların ve amirlerin daha taciz edici ve talepkar olabileceği bir dönem. Duygusal, fiziksel ve ruhsal düzeyde bir değişiklik ve yenilenme için harika bir zaman.

19-20 Ocak 

Merkür, ileri harekete geçiyor ve nihayet Yeni Ay’a bir gün kala, 2022’den aldığımız tüm yüklerden kurtuluyoruz. Silkelenin, tüm olumsuzlukları üzerinizden atın, yeni projelere başlama ve bir şeyler yapma zamanı! 

20 Ocak 

Güneş Kova burcuna giriyor. Önümüzdeki 30 gün için muhafazakar ve geleneksel Oğlak burcundan akıl almaz, asi ve fütürist Kova burcuna geçiyoruz. Eski arkadaşlarınızla verimli zaman geçirin ve yeni arkadaşlar edinin. Topluluklara katılabilir ve alturistik projelerde yer alabilirsiniz. 

21 Ocak 

Kova burcundaki Yeni Ay ile yılın ilk Yeni Ayı’nı karşılıyoruz, üstelik retro yok! Yeni bir projeye başlamak ve yeni yıl kararlarınıza odaklanmak için harika bir fırsat. Her zaman olduğu gibi, aynı zamanda Çin Yeni Yılı (22 Ocak) başlıyor. Bugs Bunny yani Tavşan Yılı’na hoş geldiniz. 

22-24 Ocak 

Venüs, Satürn ile kavuşum yapıyor. Ortaklarınızla veya sizden daha yaşlı kişilerle birtakım zorluk yaşayabilirsiniz. Geçmişten veya geçmiş yaşamlarınızdan biriyle karşılaşabilir veya buluşabilirsiniz. Tüm sözleşme ilişkileri yeniden değerlendiriliyor. 

22–23 Ocak 

Uranüs durağan, başka bir ifadeyle büyük uyandırıcı uykuda. Özgürlük ve yenilik gezegeni iki günlük izne çıkıyor. E-ticaret, teknoloji, kripto para birimi vb ile ilgili projelerde kalmaya çalışın. 

24 Ocak 

Uranüs, 21 Ağustos’a kadar devam edecek ileri harekete geçiyor. Teknoloji odaklı projelerinizi güncellemek, yükseltmek ve yeniden harekete geçirmek için uygun bir zaman. Bağlantınızı kaybettiğiniz veya zor zamanlar geçirdiğiniz bir arkadaşınız, ilişkiyi iyileştirmek veya yenilemek için yeniden ortaya çıkabilir. Bir şirket veya kuruluş önümüzdeki birkaç gün içinde sizinle iletişime geçebilir.

24 Ocak–19 Nisan

Geri giden gezegen yok! Bir şeyler yapmak için harika bir zaman.

26 Ocak 

Venüs 19 Şubat’a kadar Balık burcuna geçiyor. Venüs, Balık burcunda yücelerek en görkemli şekilde tezahür ediyor. Bu etki, mali durumunuza, ilişkilerinize, yaratıcılığınıza ve genel ruh halinize yardımcı olabilir.

29–30 Ocak 

Güneş-Mars üçgeni ve Merkür-Uranüs üçgeni ile Ocak ayının bu son günleri moral verici haberler getiriyor. Her tür projede ve kişisel yaşamda çok fazla eylem ve hareket. Ayrıca yeni arkadaşlar edinmek, teknoloji ve yeniliklerle bağlantı kurmak ve vakit geçirmek için iyi bir zaman.

Daha Fazla İçerik
Yoga Nedir?