numeroloji nedir

Numeroloji Nedir, Yaşam Yolu Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sayıların gizli anlamlarına dair okült ve spiritüel bir ilim olan numeroloji, kozmosta her şeyin sayılardan ibaret olduğunu varsayar. Bu nedenle de evrensel sayı dili olarak tanımlanır. Evrende her şeyin bir matematiği olduğu ve hiçbir şeyin tesadüf olmadığı felsefesini benimser.

Mevsimler, günler, gezegenlerin ve Dünya’nın konumları, Güneş’e uzaklıkları gibi kozmosta büyük etkileri olan her şey; matematiksel bir düzen içinde oluşur.

Bütün bunlar, numerolojinin makro kozmostaki etkileri iken mikro kozmosta da sayılar, bizim yaşam yolumuzu çizer. Doğum tarihimiz veya yaşımız gibi rakamlar, bizim kimliğimizi belirleyen özellikleri anlatır. Numeroloji, kişisel yol haritamızı çizmemiz için bize yol gösterir ve hayat amacımız hakkında içgörü elde etmemizi sağlar. Günümüzde de kullanılan modern numeroloji, birçok konuda aydınlanmamızı ve kendi yaşam yolumuza uyum sağlamamıza olanak tanır.

Numeroloji Mantığı Nedir?

Numerolojinin mantığına göre her sayı ve harfin kendine özel bir anlamı var. Adımız ve soyadımızda bulunan harflerin ve doğum tarihimizde yer alan sayıların enerjisel titreşimleri, bizim yaşam yolumuzu belirler.

Numeroloji; bize bu sayıların ve harflerin enerjisel titreşimlerinin anlamlarını açıklayarak nasıl bir kişiliğimiz olduğunu, nelere yönelmemiz gerektiğini, hangi konularda daha fazla desteklendiğimizi, güçlü ve zayıf yönlerimizi anlatır.

Kişisel farkındalığımızı yükseltmek ve amaçlarımızı, niyetlerimizi, hedeflerimizi belirlerken kendi gerçekliğimizle daha uyumlu bir yol almak için numerolojiden faydalanabiliriz. Manevi bir ilim olan numeroloji sayesinde evrenin bizimle sayılar vasıtasıyla iletişim kurduğunu görmemiz mümkün olur. Bunun farkına vardıkça sayılar bize kendilerini daha çok açar ve evrene sorduğumuz soruların cevaplarını sayılar aracılığıyla alabiliriz. Evrenin bu mucizevi gücünü araştırdığımızda ve onun üzerine düşündüğümüzde bize çok daha farklı yolların açılacağına şahit olabiliriz. Bir ve bütün olmanın tanımını tam anlamıyla hissedebiliriz.

Numeroloji Ne İşe Yarar?

Birçok insan; kendi yaşam yolunu anlamlandırmak, kişiliğini tanımlamak ve bunun üzerine farkındalıklar geliştirmek için numerolojiye ilgi duyar. Numeroloji sayesinde içimizdeki saf kaynağa ulaşma şansı bulabiliriz.

Kendi gücümüzü fark etmemiz, yeteneklerimizi anlamamız, potansiyelimizi keşfetmemiz için bizi aydınlatır.

Kariyerimizde nasıl bir yönü takip edeceğimizi, hangi konuda daha fazla ilerleyeceğimizi veya ustalaşacağımızı, yaşam yolumuzdaki engellerimizi ve blokajlarımızı, karmik öğretilerimizi, negatif ve pozitif yönlerimizi, bizi başarıya götürecek yolları keşfetmemizi sağlar. Daha iyi bir insan olmamız ve daha farkındalıklı bir hayat sürmemiz için bizi destekler. Numerolojide ifade numarası, kalp arzu, yaşam yolu ya da kişilik numaraları gibi pek çok farklı sayı bulunur. Merak ettiğiniz konuya göre numeroloji analizi yapan uzmanlardan destek alabilir ve manevi güçle dolu bir yaşamın penceresini aralayabilirsiniz.

Numeroloji Nasıl Hesaplanır?

Numerolojide hesaplanan yaşam yolu sayısı, tıpkı bizim doğum haritamız veya auramız gibi biricik ve sadece bize özgü olur. Yaşam yolu sayımız, numerolojik olarak Sayı ve Harf Değer Tablosu’nda bulunan her bir sayıya karşılık gelen değerlere göre belirlenir. Bunu hesaplamak için doğum tarihimizdeki rakamları toplamamız gerekir. Örneğin, 10.03.1992 tarihinde doğmuşsak doğum tarihimizi tek sayı kalana kadar toplamamız gerekir. Bu hesaplamayı şu şekilde yapabiliriz:

1+0+0+3+1+9+9+2= 25

2+5= 7

Burada çıkan 7 sayısı, bizim yaşam yolu veya kader sayımız olur. Numerolojik olarak 7’nin anlamına bakarak bizi nelerin beklediğini ve kendi yaşamımızla ilgili neler yapmamız gerektiğini öğrenebiliriz. Yaşam yolu sayımız, bizim varoluş amacımızı gösterir ve kendi gerçekliğimize ulaşmak için bir farkındalık kazanmamızı sağlar. Numerolojide 1’den 9’a kadar tüm sayıların farklı bir anlamı var. Bu sayıların anlamları da bizim yaşam yolumuzu şekillendirir.

Sayıların Anlamı ve Numeroloji

1
Sayısının Anlamı

Yaşam yolu sayısı 1 olan kişiler; genelde bağımsız, özgür ve lider ruhlu olur. İnisiyatif ve risk almayı seven, girişken, başlatıcı enerjide olan, vizyoner, ileri görüşlü ve toplum tarafından onaylanan kişiler olarak tanınırlar. Ancak bu kişilerin zayıf yönleri, kendi özelliklerini kabullenme konusunda zorlanmaları. Hayattaki sınavları ve aşmaları gereken şey, öz güvenlerini artırmak ve kendi güçlerinin farkına varmak şeklinde görülür. Bu kişiler; genelde müteahhit, mimar, yaşam koçu, terapist gibi topluma veya bir gruba önderlik eden, grup içinde öncü olan meslekleri tercih ederler. Büyük iş insanlarının ve siyasi liderlerin de yaşam yolu sayısı 1 olabilir. Bu kişilerin aşırı ego ve aceleci davranışlardan kaçınmaları gerekir.

2
Sayısının Anlamı


Yaşam yolu sayısı 2 olan kişiler, genelde barışçıl ve huzur dolu olurlar. Bulundukları ortamda huzuru korumayı kendilerine görev edinirler. Sezgisel, duyarlı, yaratıcı ve destekleyici özelliklere sahip olan bu kişiler; detaylara çok odaklanırlar. Kendilerine bir hedef belirlediklerinde bu hedefin peşinden kararlılıkla ve zorlanmadan gidebilirler. Bu kişilerin kendilerine olan inançları, daha az olur ve hayır demek konusunda zorlanırlar. Ancak yardımsever ve destekleyici kişilikleri sayesinde doktor, avukat, psikolog, öğretmen gibi mesleklerde epey başarılı olurlar.

3
Sayısının Anlamı

Duygusal anlamda hassas ve empatik olan kişilerin yaşam yolu sayısı olan 3, iletişimci kişilik yapısını ortaya çıkarır. Bu kişiler, iyi dinleyiciler olur ve karşılarındaki kişinin duygularını onlar kadar hissedebilirler. Bu empati kurma yeteneği sayesinde sorunlara çözüm bulmak için destekleyici olurlar. Kendini ifade etme ve yaratıcılık becerileriyle ön plana çıkan bu kişiler; sanatçı, müzisyen, dansçı gibi mesleklerde kendilerini gösterebilirler. Yaşam yolu sayısı 3 olan kişiler, kendilerine karşı fazla eleştirel ve yargılayıcı bir tavır içinde olabilirler.

4
Sayısının Anlamı

Yaşam yolu sayısı 4 olan kişiler, mantıklı yapıları ve iyi oyuncu olmaları ile tanınırlar. Bu oyunculuk hâli, oyunu kuralına göre oynamaktan gelir. İçinde bulundukları durum neyi gerektiriyorsa ona göre şekil alırlar. Duygularıyla değil, mantıklarıyla hareket ederler. İstikrarlı, tutarlı ve güvenilir bir izlenim verirler ancak özel yaşamlarında aynı dengeyi tutturamayabilirler. Kuralcı davranışları nedeniyle inatçı olabilirler. Maddi ve manevi olarak kendilerini güvende hissetmek isteyen bu kişiler, karşısındakini yüksek standartları ve beklentileri ile yorabilirler. Yöneticilik, editörlük, muhasebecilik ve denetim gibi işlerde başarılı olurlar.

5
Sayısının Anlamı

Yaşam yolu sayısı 5 olan kişiler, gezgin olarak tanımlanır. Daha çok keşfetmeye, araştırmaya ve denemeye yönelirler. Evlilik, kariyer, aile kurmak gibi kendilerini sınırlayan konular; onlara uygun olmaz. Bu kişilerin yaşamda ve ilişkilerinde daha uyumlu bir tavır sergilemek için çaba göstermeleri gerekir. Yeniliklere açık ve kabullenici bir tavır almaları önemli olur. Onlar, organizasyonel işlerde başarılı olabilirler.

6
Sayısının Anlamı

Bu kişiler; toplumun içinde insanlara yardım eden, hizmet etmeyi seven, onları destekleyen ve besleyen bireyler olurlar. Onların en büyük eksiklikleri, alma-verme dengesini kuramamalarından gelir. Bu kişiler; öğretmenlik, terapistlik, yaşam koçluğu gibi destekleyici mesleklerle kendini gerçekleştirme noktasına ulaşabilirler. Hem yaratıcı olabilecekleri hem başkalarına yardım edebilecekleri iş kolları, onlar için uygun olur.

7
Sayısının Anlamı

Yaşam yolu sayısı 7 olan kişiler; meraklı ve kaşif olarak tanınırlar, ayrıca gerçeğin ve bilginin peşinde koşarlar. Felsefe, psikoloji gibi alanlarda başarılı olurlar ve akademisyenliği tercih edebilirler. Sürekli bir keşif hâlinde, hayata dair sorularının cevaplarını ararlar. Ancak bu kişilerin duygularını ve sevgilerini ifade etme noktasında kendilerini geliştirmeleri gerekir.

8
Sayısının Anlamı

Yaşam yolu sayısı 8 olan kişiler; hırslı, çalışkan, mücadeleci ve güçlü karakterler olurlar. Tüm ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilen bu insanların maddiyat ve maneviyat arasında denge kurmaları gerekir. Onlar genelde maddi açıdan refah ve huzur içinde olurlar ancak bunun için de çaba vermeleri gerekir. Doğuştan lider olan bu kişiler, aynı zamanda sanat alanında da başarılı işler yapabilirler.

9
Sayısının Anlamı

Bu kişiler ise hümanist yapılarıyla tanınır ve içlerinden gelen yardım etme motivasyonu, hayatın her alanında kendini gösterir. Başkalarına hizmet etmeyi sevdikleri için kendilerini ihmal edebilirler. Yaratıcı güçlerini hizmet etme istekleriyle birleştirdikleri için sanatçılık, aktivistlik gibi meslekleri tercih edebilirler. 9 sayısı sonlanma sayısı olduğu için bir şeyleri kabullenmeyi ve geride bırakmayı öğrenmeleri gerekir.

Daha Fazla İçerik
vulva sagligina aromaterapik yaklasim
Kadın Sağlığına Aromaterapik Yaklaşım