Nitish Meena

Kasım Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

Geçen ay gerçekleşen Satürn-Uranüs karesi herkesi olduğu gibi sizi de biraz zorladıysa, bu etkinin Kasım ayına taşınmayacağı haberiyle başlayalım. Ancak bu ay Mars, İkizler burcunda retro harekete başlıyor. Özellikle Ekim ayının son günleri meditasyon yapmak, sakin kalmak, dengeyi bulmak, tutarlı olmak ve dizginleri elimizde tutmak için idealdi. Mars, Cadılar Bayramı’nda başlayan retro hareketini Ocak ortasına kadar sürdürürken genel retro kuralına bağlı kalmanız, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu her şeyin başına “tekrar”ı ekleme kuralıdır: Tekrar yapmak, tekrar düzenlemek, tekrar kurmak, tekrar bağlanmak vs. Mars etkisi yoğunlaştığı için ve Mars hareketi sevdiği için bu ay yaptıklarınıza ekstra dikkat etmeniz önemli. Ayrıca Mars’ın İkizler burcuyla etkileşimini dikkate alınca iletişim ve pazarlamayla ilgili konularda da dikkat gerekeceği görülüyor. 

Astrolojik açıdan tutulmalar, Akrep burcunun gizemli havası ve Akrep’in yönetici gezegeni Mars’ın retro hareketi ile özetleyebileceğimiz Kasım ayındaki önemli tarihleri ünlü kabalist ve astrolog Gahl Sasson’un önerileri ile sizin için yazdık.

28 Ekim–20 Aralık 

Hediyeler getiren Jüpiter, 12 yıllık yolculuğunda son kez Balık burcuna geri dönüyor. Bu, küresel seviyede sellere neden olabilir ancak kişisel seviyede bizden sınırlar koymamız (aşırı suyu kanalize etmemiz) ve ayrıca bu geçişi meditasyonlarımızı, sezgilerimizi, hayal gücümüzü ve empatimizi derinleştirmek için kullanmamız isteniyor. Jüpiter, Koç burcuna 21 Aralık’ta (Kış Gündönümü) ilerlemeye başlıyor ve Mayıs ortasına kadar bu hareketini sürdürüyor. 

8–20 Kasım

Aileyi temsil eden Yengeç’teki Minerva (bilgelik), dönüşümü temsil eden Akrep’teki Venüs (finans) ve Merkür (iletişim) ile empatiyi temsil eden Balık’taki Neptün (mistisizm) ve Jüpiter (genişleme) üçlemesi, su elementinde bir dizi yardımcı ve destekleyici açılar getiriyor. Bu “su üçlemesi” hayal gücü, şifa, sezgi, şiir, meditasyon, rüyalar, empati, fikirlerin doğuşu ve yeni ilişkilere işaret ediyor. Hepsinden önemlisi, hissedecek kadar cesur olmak isteyenlere koruma sağlıyor. Bu pozitif akış 13 Kasım’da zirveye ulaşıyor.  

8–10 Kasım 

Venüs-Neptün Üçgeni ile aşk sularda… Geçmiş yaşamlarınızda belki de sevgiliniz olmuş insanlarla yolunuz yeniden kesişebilir. Bu üçgen, çok yüksek seviyede romantizm, yaratıcılık ve neşe getiriyor. 

8 Kasım 

Boğa burcunda Dolunay ve tam Ay Tutulması. Boğa burcunda yükseldiği için daha da güçlenen Dolunay ve Ay Tutulması, kendi ihtiyaçlarınız ve partnerinizin ihtiyaçları arasında bazı gerilimleri tetikleyebilir. Yakınlığı güçlendirmek ve tutkuyu yeniden alevlendirmek için iyi bir zaman. Bu Dolunay’ın gücünü zorlukları bırakmak ve engellerden kurtulmak için kullanın. Savaş gezegeni Mars, kardeşler sembolünü taşıyan İkizler’de retro harekette olduğu için sözlerinize, yazdıklarınıza, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla ve kardeşlerinize iletişiminize dikkat edin. 

8-9 Kasım 

Merkür-Güneş kavuşumu ve Merkür-Uranüs karşıtlığı… Tüm bu duygusal enerji üçlemeleri gerçekleşirken, akıl yürütme de aktif bir şekilde devreye giriyor. Güneş, düşünceye netlik verir ve bir mesajın, işin, sözleşmenin veya fikrin şekillendirilmesine yardımcı olur. Uranüs’ün karşısındaki Merkür ise teknolojide ve bilgisayarlarda aksamalara veya bir arkadaşla tartışmaya neden olabilir.

11-12 Kasım 

Merkür-Neptün üçgeni ile sezgiler, yazma, empati ve iyileştirici iletişim yolları öne çıkıyor. Bilgiyi hayal gücüyle, düşünceleri duygu, mantık ve tutkuyla birleştiren rüya yorumlama için özellikle harika bir gün.

14-15 Kasım

120 derece aralıklı gezegenler arasında oluşan üçgenlerle oluşan daha fazla üçleme şans ve olumlu etkiler getiriyor. Kaderinizin veya amacınızın netleştiğini görebilirsiniz. Rüyalar, sanat, hareket ve meditasyon aracılığıyla bilinçaltınızla iletişim kurabilirsiniz.

16 Kasım 

Venüs Yay burcuna geçiyor. Yabancılarla veya sizden farklı koşullarda büyümüş kişilerle egzotik ilişkilere adım atabilirsiniz. Uzak kültürlerden gelen sanat, müzik ve tasarım, hayatınızda daha ön plana çıkabilir. Ayrıca, romantik maceralara hazır olun. Önümüzdeki birkaç hafta, mentorlarla ilişkiler kurmak, yanı sıra partnerinizin ailesiyle ilişkileri geliştirmek için iyi bir zaman.

17 Kasım 

Merkür Yay burcuna geçiyor. Bilgelik, felsefe, tartışmalar, özgünlük ve gerçeğin arayışı bugünün odak noktası. Aşırı iyimser olmamaya ve/veya etrafınızdakilere vaazlar vermemeye çalışın. Seyahat etmek, beden ve zihin yolculukları için planlar yapmak için harika bir gün. 

21 Kasım 

Merkür-Venüs kavuşumu ilişkileri iyileştirmek, yeni bir ortaklık başlatmak, sanat ürünlerini pazarlamak ve ticaret için mükemmel bir gün. Sanat ve iletişim, ideal bir şekilde birleşiyor. 

22 Kasım 

Yay sezonuna hoş geldiniz! Akrep’in bulanık sularından çıkıyor ve tanrıların ateşine giriyoruz! Kış Gündönümü’ne giden sonraki 30 gün, Kuzey Yarımküre’de yılın en karanlık günleri olsa da Yay, iyimserlik ve şans burcudur. Bu zamanlarda Prometheus’un ateşine ihtiyacımız olacak. Çalışmak ve öğrenmek, seyahat etmek, bağlantı kurmak, bilgelik anlayışlarını yaymak ve iyimser yönünüzü güçlendirmek için harika bir ay.

23 Kasım 

Yay burcunda Yeni Ay… Mars retro harekette olsa da yurt dışına çıkmak, çok uluslu kuruluşlarla çalışmak, yeni bir şeyler öğrenmeye başlamak, uluslararası ticaret faaliyetlerine başlamak, yayıncılık ve kitle iletişim araçlarını kullanmak için iyi bir zaman. 24 Kasım’da, harika ve kozmik seviyede anlamlı Şükran Günü’nde bol bol şükredin ve paylaşın. 

25 Kasım 

Jüpiter ilerlemeye başlıyor ve bu da son birkaç aydır askıya alınan konularda ilerleme olacağına işaret ediyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde size daha fazla kolaylık ve hediyeler gelebilir.

29 Kasım 

Merkür-Mars karşıtlığı tartışmalar, anlaşmazlıklar ve yanlış anlaşılmalar getirebilir. Söylediklerinize, yazdıklarınıza, paylaştıklarınıza dikkat edin. Öfke, kelimeler üzerinden kolayca alevlenebilir.

Daha Fazla İçerik
vegan ve veganlık nedir
Vegan & Veganlık Nedir?