afrodizyak yaglar
Dustin Humes

Hazzı Doruklara Çıkaran Afrodizyak Etkili Doğal Yağlar

Doğal yağlar, aromaterapi uygulamalarında hem zihinsel hem fiziksel iyi olma hâli için kullanılır. Stres seviyesini düşürmeden bedensel rahatlık sağlamaya kadar birçok faydası bulunan doğal yağlar, daha iyi bir cinsel hayata sahip olmanıza da yardımcı olabilir. Zihninizi olduğunuz ana getirerek konsantrasyonunuzu ilişkinize ve partnerinize yöneltmenizi sağlayabilir. Sinir sisteminizi gevşeterek orgazm olmanızı kolaylaştırabilir. Daha sakin ve rahatlamış hissettirerek hem sizin beden farkındalığına kavuşmanıza hem partnerinizin beden farkındalığına kavuşmasına katkıda bulunur. Böylelikle partnerinizle daha yakın ve sıkı bir bağ oluşturmanızı destekler. Siz de “Romantizmi artıracak, libidoyu yükseltecek afrodizyak etkili yağlar nelerdir?” diye merak ediyorsanız en sık kullanılan ylang ylang, paçuli, gül ve sandal ağacına dair detaylı bilgileri ve onların kullanım şekillerini yazımızda bulabilirsiniz.

Ylang Ylang Yağı

Ylang ylang yağı, Cananga odorata isimli bitkinin deniz yıldızı şeklindeki çiçeklerinden elde edilir. Doğal yağın tatlı, çiçeksi ve oldukça hoş bir kokusu bulunur. Bu yönüyle ylang ylang yağı, birçok güzellik ürününde ve parfümlerde kullanılır. 

İyi olma hâlini destekleyerek olumlu duyguları yükselten ylang ylang yağı; stres, kaygı, huzursuzluk ve üzüntü gibi duyguları yatıştırmaya yardımcı olur. Sakin ve rahatlamış ruh hâli ise sinir sistemine etki eder. Bu durum cinsel birliktelikten daha fazla zevk almanıza yardımcı olurken orgazm sürenizi de artırabilir. Ylang ylang yağı, cinsel isteği artırmak için bir uyarıcı olarak da kullanılır. Hatta ylan ylang yağının oldukça yoğun kullanıldığı bölgelerden biri olan Endonezya’da Cananga odorata çiçekleri, yeni evli çiftlerin yataklarının üzerine serpiştirilir.

Ylang Ylang Yağının Kullanım Şekli

afrodizyak yağlar

Afrodizyak etkili uçucu yağlar arasında yer alan ylang ylang yağı, rahatlatıcı ve güzel kokusu sayesinde cinsel kaygınızın azalmasına ve cinsel ilişkiden daha fazla keyif almanıza yardımcı olabilir. Eril ve dişil enerjiyi dengeleyerek uyumlu hâle getirebilir. Ylang ylang yağını cinsel hayatınız için kullanırken bu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 • Yağı, buhurdanlık veya difüzörde kullanabilirsiniz. Dilerseniz yağı tatlı badem, jojoba ya da Hindistan cevizi yağlarıyla karıştırarak yatak odanızda romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. 
 • Yağı yastık ve yatağınıza damlatabilirsiniz.
 • Rahatlatıcı ve aromatik bir banyo yapmak için küvete ylang ylang ve yasemin yağı ilave edebilirsiniz. Ancak yağ cildinize temas etmeden önce bileğinizde alerji testi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer yağı uyguladıktan sonra kızarıklık ya da kaşıntı gibi durumlar meydana gelirse yağı vücudunuza temas edecek şekilde kullanmamalısınız.

Bu kıymetli doğal yağ hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için “Ylang Ylang Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?” isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Paçuli Yağı

Güçlü, odunsu, toprağımsı kokuya sahip olan paçuli yağı; paçuli bitkisinin yeşil yapraklarından elde edilir. Ayurveda düşüncesinde ve geleneksel Çin tıbbında önemli bir yeri bulunan paçuli; Brezilya, Hawaii gibi tropikal bölgelerin yanı sıra Hindistan, Malezya, Endonezya ve Çin gibi Asya ülkelerinde de yoğun olarak yetiştirilir. Terapötik özelliğiyle kaygı, stres ve depresyon gibi zorlayıcı ruhsal rahatsızlıkların desteklenmesinde de rol oynar. Bu özellikleriyle gevşemiş ve sakin bir zihne sahip olmanıza yardımcı olarak daha konsantre bir cinsel deneyim yaşamanıza yardım edebilir. Ayrıca afrodizyak etkili yağlar arasında bulunan paçuli yağı, cinsel ilgiyi ve isteği de artırabilir.

Paçuli Yağının Kullanım Şekli

İnsan beyninde koku sinyallerini işleyen olfactory bulbs ile hafızayı yöneten hipokampus, ilişki içinde bulunur. İnsan beyninin bu işleyiş şekli, kokunun hafızayı en çok harekete geçiren duyu olmasını sağlar. Beynin bu yönünü daha doyurucu bir cinsel hayat için kullanmak ister misiniz? Bunun için afrodizyak etkili yağlar arasında yer alan paçuli yağını tercih edebilirsiniz. Doğal yağı yalnızca cinsel birliktelik öncesinde kullanarak partnerinizin hafızasını harekete geçirebilir ve paçuli yağını haz dolu bir cinsel birlikteliğin ateşleyicisi hâline getirebilirsiniz. Paçuli yağını kullanırken bunları uygulayabilirsiniz:

 • Uyarıcı etkisinden yararlanarak aldığınız hazzı artırmak istiyorsanız pauçuli ve lavanta yağını karıştırarak difüzör veya buhurdanlık yardımıyla yatak odanızda hoş bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
 • Alerji testinin ardından vücudunuzda herhangi bir olumsuzluk oluşmazsa paçuli yağını jojoba, üzüm çekirdeği, avokado ve Hindistan cevizi yağlarıyla incelterek masaj yağı olarak tercih edebilirsiniz. 
 • Yastığınıza birkaç damla paçuli yağı damlatabilirsiniz.

Gül Yağı

Çiftlerin birbirine duyduğu sevgiyi ifade etmek için yüzlerce yıldır tercih ettiği gül, aslında sadece romantizm göstergesi değil. Yapraklarından elde edilen gül yağı, kadınların âdet ağrılarının hafifletilmesi için doğal bir çözüm olmasının yanı sıra afrodizyak etkili yağlar arasında yer alır. Cinsel isteğe pozitif yönde etkileri bulunan gül yağı, partnerler arasındaki yakınlığı artırabilir. Güzel kokusuyla cinsel uyarıcı etki gösteren yağ, cinsel ilişkiden daha fazla keyif almanızı sağlayabilir.

Gül Yağının Kullanım Şekli

Siz de partnerinizle beraber gül yağını tercih ederek bu doğal yağın rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle ilişkiniz sırasında mindful şekilde tüm dikkatinizi partnerinize ve yaşadığınız cinsel deneyime yöneltebilirsiniz. Karşılıklı olarak birbirinize odaklanabildiğiniz ve anın tadını çıkarabildiğiniz bir birliktelikle hem duygusal hem bedenen doyuma ulaşabilirsiniz. Ruhunuza ve ilişkinize iyi gelecek gül yağını kullanırken bu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Alerji testi yaptıktan sonra gül yağını bir masaj yağıyla incelterek partnerinizle birbirinize masaj yapmak için kullanabilirsiniz. 
 • Eğer yağ cildinizde herhangi bir alerjik etki göstermezse banyo suyuna birkaç damla gül yağı damlatabilirsiniz.
 • Gül yağını, narenciye yağlarıyla veya yine afrodizyak etkili olan sandal ağacı yağıyla karıştırarak buhurdanlık veya difüzörde kullanabilirsiniz.
 • Badem veya jojoba yağı gibi taşıyıcı yağlarla seyrelttikten sonra göğsünüze, boynunuza ve bileklerinize hafifçe sürebilirsiniz. Tabii bunun için yine alerji testi yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Sandal Ağacı Yağı

Yüzlerce yıl boyunca birbirinden farklı inanış ve dinlerin ritüellerinde kullanılan sandal ağacı yağı, odunsu kokusuyla bilinir. Ayurvedik tedavi yaklaşımında ve geleneksel Çin tıbbında da şifa amaçlı tercih edilir. Sandal ağacı yağı, daha dingin ve berrak bir zihne ulaşmaya yardımcı olduğu için meditasyonlarda da sık sık kullanılır. Doğal yağ, testosteron hormonunu yükselterek cinsel isteği artırabilir ve iktidarsızlık probleminde destekleyici olarak kullanılabilir.

Sandal Ağacı Yağının Kullanım Şekli

Doğal bir afrodizyak olan sandal ağacı yağı, daha iyi bir cinsel deneyim yaşamak için kullanılabilir. Libidonuzu artırmak için doğal yağı bu yöntemlerle kullanabilirsiniz:

 • Herhangi bir masaj yağının içine birkaç damla damlatabilirsiniz. Eğer elde ettiğiniz karışım hem sizin cildinize hem partnerinizin cildine uyumluysa yağ ile birbirinize masaj yapabilirsiniz.
 • Sandal ağacı yağı; lavanta, yasemin ve sardunya gibi çiçek esansiyal yağların yanı sıra bergamot, greyfurt gibi narenciye yağlarıyla da uyum sağlar. Siz de bu yağlar arasından zevkinize uygun olanlarla sandal ağacı yağını birleştirebilir, karışımı difüzör veya buhurdanlıkta kullanabilirsiniz.
 • Yastığınıza veya yatağınıza birkaç damla sandal ağacı yağı damlatabilirsiniz.
afrodizyak yağlar

Doğal yağlar ve cinsellik hakkında en çok merak edilenler arasında cinsel organa sürülen yağlar veya sevişirken kullanılan yağlar neler gibi sorular yer alıyor. Ayrıca zeytinyağı, kantaron, susam, karanfil, Aloe vera, çörek otu, argan, nane, Hindistan cevizi yağları cinsel organa sürülür mü, bu yağların cinselliğe faydaları nelerdir ve bu yağlar cinsellikte nasıl kullanılır; yasemin ve cinsellik gibi konular yer alıyor. Ancak bu doğal yağları cinsel organa sürmek, vücudunuzda alerjen tepki gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle doğal yağları buhurdanlıkla ve yastığınıza damlatarak kullanabilirsiniz. Masajlar için seyreltme işlemi uygulayabilir, tüm vücudunuza kullanmadan önce kolunuzun küçük bir yerinde doğal yağı deneyebilirsiniz.

Gerçek bir doğal yağ, elde edildiği bitkinin bütün özelliklerini konsantre şekilde ortaya koyar. Solunum ya da temas yoluyla insan ruhuna ve bedenine içindeki mucizevi faydalarını aktarır. Söz konusu cinsel yaşam ve libido olduğunda da çeşitli doğal yağlar, beklediğinizin üzerinde bir fayda sağlayabilir.

Siz de partnerinizle hem fiziksel hem ruhsal açıdan daha yakın olmak ve cinsel birlikteliğinizdeki hazzı doruklara çıkarmak istiyorsanız doğanın gücünden yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
ekim ayında gökyüzü
Ekim Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?