eylül ayında gökyüzü

Eylül Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

1 Eylül Neptün, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Vesta, Pluto ve Chiron geri gitmeye başladı.

Böyle bir başlangıçla girdiğimiz bu ay, yapabileceğiniz en iyi şey rahat olmak. Kendinize zaman ayırın ve programınızı aşırı yüklemeyin. Nefes almak için yavaşlayın. Unutmayın, Merkür, bu retro gezegenlere 9 Eylül’de katılıyor; zaman ayırmak, fark etmek, eskileri gözlemlemek, yön değiştirmek ve yeni yaklaşımlar denemek için iyi bir zaman. Daha önce gerçekleştirmeyi başaramadığınız projelere geri dönün ve onlara yeni bir itici güç verin.

Zaten 25 Ağustos’tan itibaren Merkür’ün gölgesi altında yürüyoruz. Dijital arkadaşlarınız, randevularınız ve projelerinizle ilgili garip aksaklıklar yaşamaya başladıysanız, bunun suçunu Merkür’ün karanlık yürüyüşüne atabilirsiniz. 9 ve 10 Eylül’de Merkür durağan olacak, hareketsiz durmak, meditasyon yapmak ve herhangi yorucu bir şey yapmaktan kaçınmak için en iyi zamanlar. Eylül ayındaki diğer önemli tarihleri, ünlü kabalist ve astrolog Gahl Sasson’un önerileri ile birlikte sizin için listeledik:

5 Eylül
Venüs Başak Burcuna Geçiş Yaptı;

İşlevsel sanat ve güzellik hayatınızda görünür oluyor.

Bu dönemde kendinize ve başkalarına karşı aşırı eleştirel olma eğilimi olabilir. Kendinizi veya ortaklarınızı aşırı eleştirmekten kaçınmak ilişkilerinize iyi gelebilir. Tarot kartında, Başak’taki Venüs “Kazanç” olarak adlandırılır. Bir şeyleri kendi başınıza yapmaktan ve kendi kendine yetmekten kazanabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde böbreklerinize ekstra dikkat edin, yapabileceğiniz en iyi şey bol bol su içmek.

9 ve 10 Eylül
Merkür Durağan Pozisyonda

Her şey durmuş veya sıkışmış gibi geliyor olabilir. Bu dönemde meditasyon yapmak, hareketsiz durmak ve özellikle iş ve yaşamdaki ortaklarınızla bağlantılı olarak yaşamdaki yönünüzü yeniden değerlendirmek iyi gelebilir. Hangi ilişkilerin dengede olmadığını fark ederek, Merkür geri hareketine başladığında bu dengesizliği, eksikliği veya karışıklığı düzeltmeye çalışabilirsiniz.

10 Eylül
Balık Burcunda Dolunay; Hasat Dolunayı

Mart – Mayıs aylarında ne ektiyseniz onu biçeceğiniz çok güçlü ay. Arkadaşlarla bir araya gelme veya büyük bir proje üzerinde çalışma zamanı. 

11 Eylül / 3 Ekim
Merkür Retrosu

Tatbikatı biliyorsunuz: belgeleri imzalamaktan veya yeni projeler başlatmaktan kaçının. Toplantılar arasında kendinize fazladan zaman ayırın. Birçok eşzamanlılık ve tesadüf yaşayabilirsiniz, farkındalığınızı yüksek tutmakta fayda var.

16 Eylül
Güneş Neptün Karşısında

Aldatma, yanlış ilk izlenimler, yanılsama ve bağımlılık gibi durumların olabileceği bir gün. Ancak diğer taraftan sezginiz ve psişik yetenekleriniz artabilir. Kendinizi çok hassas hissedebilirsiniz, bu yüzden olayları kişisel algılamamayı kendizi bol bol hatırlatın.

16 Eylül
Venüs Mars Karesi

Bu kare ilişkilerde, davalarda, tartışmalarda ve anlaşmazlıklarda çatışmalara neden olabilir. Özellikle Merkür gerilemesi de olduğu için kendinizi, bazı ciddi yanlış anlamalar ortasında bulabilirsiniz. 

22/23 Eylül
Ekinoks: Gece ve Gündüz Eşitlenirken Terazi Ayı Başlıyor

Mevcut (veya gelecekteki) ilişkiniz için herhangi bir özleminiz, dileğiniz varsa, bunu fark etmek ve niyet etmek için iyi bir gün. Denge, güzellik ve adaletin kutlanmasına adanmış bir gün.

23 Eylül 

Sözleşmeleri yeniden müzakere etmek ve ilişkileri iyileştirmek için iyi bir zaman. Sanat ve pazarlamanın bir arada olduğu bir gün. Hayatınıza barış ve anlayış getirebilecek yeni bir şeyler girebilir. Gözünüzü dört açın.

25/26 Eylül
Terazi’de Yeni Ay

Mutlu Rosh HaShana! Eski ilişkileri yeniden alevlendirmek, eski sanatsal projelerle yeniden bağlantı kurmak, tasarımları düzenlemek ve onları sabote eden her neyse ilişkilerinizi kesmek için iyi bir zaman. Kabala ve Talmud’a göre bu Yeni Ay, Adem ve Havva’nın doğum günüdür, dolayısıyla insanlığın mitolojik doğum günüdür. Doğum günümüz kutlu olsun!

29 Eylül
Venüs Terazi Burcuna Giriyor

Adaletin kurallarının ve dengenin yeniden kurulduğu birkaç hafta. Sanat, tasarım, adalet, diplomasi ve işbirlikleri için iyi bir zaman.

Daha Fazla İçerik
nazar nedir
Nazar Nedir? Korunmak İçin Hangi Kadim Yöntemler Kullanılır?