Dr. Neslihan İskit ile 40 Günlük Sa Ta Na Ma Meditasyonu

21 Şubat Pazartesi itibariyle 40 gün boyunca 20:45 (ortalama 15 dk sürüyor)

Miboso Akademi, Dr. Neslihan İskit rehberliğinde 21 Şubat’ta başlayacak 40 günlük ‘Sa Ta Na Ma’ deneyim serisi ile ihtiyacı olan herkesi, arınma, yenilenme, değişme ve iyi hissetme halini yükselterek dönüşme serüvenine davet ediyor.

Peki 40 günlük Sa Ta Na Ma deneyim serisi nedir? Bunu anlamak için önce Kirtan Kriya’dan bahsetmek gerekir. Kirtan Kriya, geçmişi binlerce yıl öncesine uzanan ve olumlu etkileri, günümüzde çok sayıda bilimsel çalışmayla gösterilen arındırıcı ve dönüştürücü bir meditasyon türü. Kirtan, Sanskritçe’de “şarkı, mantra”, kriya ise belirli bir dizi hareket anlamına geliyor. Doğu öğretisinde kriya’lar, iyi hissetmek için bedeni, zihni ve duyguları dengelemeye yardımcı olmak için kullanılan arındırıcı yöntemler.

Kirtan Kriya meditasyonun temelini Sa-Ta-Na-Ma sesleri oluşturuyor. Bu mantraya eşlik edenler ise ellerimiz yani mudra’lar. Kadim kök sesler olarak da bilinen Sa-Ta-Na-Ma sesleri, “doğum, yaşam, ölüm, yeniden doğum” döngüsünü sembolize ediyor. Her bir ses zihin, beden, ruh alanına dokunarak 40 günün sonunda adeta sihirli bir dönüştürücü etkisiyle hayatımıza etki ediyor.

Bu sesleri çıkarırken dilin damak üzerindeki hareketi, 84 akupunktur noktasını uyararak beyinde faydalı bir biyo-kimyasal dönüşümü tetikliyor. Buna ek olarak, çeşitli üniversitelerde yapılan araştırmalara göre, seslerle birlikte mudra’ların kullanılması, beynin motor-duyusal kısmındaki belirli alanlarda kan akışını iyileştiriyor. Sağ ve sol beyin arasındaki dengeyi sağlıyor. Beyinde başlayan bu dengelenme hali, duygu durumlarımızdaki dengeyi de beraberinde getiriyor.

40 gün boyunca her gün yaklaşık 20 dakikalık bir deneyim ile istikrarlı bir biçimde yapacağınız bu çalışma sonunda sizi rahatsız eden tüm olumsuz alışkanlıkları kırmanıza yardımcı olacak bir güce sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Herkesin rahatlıkla dahil olabileceği bu 40 günlük deneyim serüvenine kayıt yaptırmak için info@mibosowellbeing.com adresine yazabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
mudraların sihri
Mudraların Sihri