anksiyete için yoga

Anksiyete için Yoga Terapi 

Belirsizliklerin yarattığı duygular, kolektif alanda beklenmedik ani değişim ve dönüşümlerin oluşturduğu etkiler, elimizde olmayanı kontrol etme isteği, yaşamın akışına teslim olamamak… Günümüzde anksiyete ile mücadele eden bir çoğumuzun oldukça aşina olduğu bu halleri Yoga Terapi’nin dinginleştiren ve dönüştüren alanıyla azaltmak, hayatı daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamak mümkün.

Bu dönüşüm serüvenini sizlerle buluşturmak için Miboso Akademi çatısı altında yeni bir eğitim serisine başlıyoruz: Dr. Neslihan İskit rehberliğinde Anksiyete İçin Yoga Terapi Eğitimi.

Anksiyete İçin Yoga Terapi Eğitimi, kaygıyla ilişkilerini dönüştürmek ve nihayetinde onun etkisini aşmak için kaygının arkasında ne olduğunu anlamaya çalışanlar için tasarlandı. Kaygıyı en temel iki başlıkla işleyeceğimiz bu eğitimde: hem fiziksel tepkileri ele alacağız ve gözlemleyeceğiz hem de endişeli zamanlarda zihnin içinden geçtiği durumları anlamaya çalışacağız. Bu anlama ve fark etme hallerinden sonra ise ruhumuzu hafifleten dönüştürme aşamasına geçeceğiz.

Hem teorik hem de günlük hayatta uygulanabilecek pratik bilgilerin anlatılacağı eğitime katılmak için yoga, meditasyon veya nefes çalışmalarına dair bir deneyiminiz olmasına gerek yok. Niyet eden ve ihtiyacı olan herkes rahatlıkla katılabilir.

Daha Fazla İçerik
çakra farkındalığı ve dengelenmesi
Çakra Farkındalığı ve Dengelenmesi