Billy Pasco

Bırakmanın Gücü

Bir ilişkiyi sonlandırmak veya araya mesafe koymak herkes için kolay olmayabilir. Ancak zararlı bir ilişkiyi sürdürmek, sonlandırmaktan veya uzaklaşmaktan daha fazla güç ve enerji tüketir ve yıpratıcıdır. 

Hayatınızdaki bir ilişki size kendinizi iyiden çok ve ısrarlı şekilde kötü hissettiriyorsa bu, o insanla olan karşılıklı iletişiminizde ve paylaşımınızda bir sorun olduğunun işaretidir. Elbette ilişkilerimiz de bizler gibi zamanla değişir; bazen güçlenir, bazen zayıflar, bazen dayanıklılık testlerinden geçer. Sağlıklı ve iki tarafın da iyi niyetli olduğu ilişkiler için bu badireler ilişkiyi güçlendirir ve tarafları daha da yakınlaştırabilir. Fakat bozulan ya da kötü hissettiren bir ilişkiyi onarmaya yönelik tüm çabalar boşa çıkıyorsa ve içinizdeki ses, siz ne kadar duymazdan gelmeye çalışsanız da size aynı şeyi söylüyorsa bu ilişkilerden uzaklaşmanın hatta duruma göre sonlandırmanın zamanı gelmiş olabilir. 

Bazen en cesurca, en büyüten ve hayatı en çok değiştiren kararlarımız yaptıklarımızdan değil, vazgeçtiklerimizden gelebilir. Kalmaya veya gitmeye yalnızca siz karar verebilirsiniz, ancak nedenlerinize dikkat edin. Burada önemli olan tek şey hem kendiniz hem de karşınızdaki kişi için şefkatli, dürüst ve net olmanız. 

Uzaklaşmayı & Sonlandırmayı Gerektiren İlişkiler

Joshua Earle

1.
Sevincinizi Paylaşamadıklarınız

Mutluluğunuzu paylaşabiliyor musunuz? Yoksa karşınızdaki kişi için sizin adınıza sevinmek çok mu zor görünüyor? Neşenizi, mutluluğunuzu ve başarılarınızı paylaşabileceğiniz ilişkilerinize odaklanın. 

2.
Büyümenizi Desteklemeyenler 

Kendinizi geliştirmek için çıktığınız yeni bir yolculuk, hayatınıza dahil ettiğiniz yeni bir anlayış veya büyümeniz, ilişkinizde soruna yol açıyor mu? Bazı değişim dönemlerinden geçerken ve yeni yolculuklara çıkarken bazı ilişkilere ara vermek daha sağlıklı olabilir.

3.
Cesaretinizi Kıranlar 

Uzaklaşmak, vazgeçmek istediğiniz alışkanlıkların teşvik edildiği bir ilişki mi? Sınırlarınıza saygı gösteren ve yapmak istediğiniz olumlu değişiklikler için sizi destekleyen kişilerin hayatınızda ciddi bir fark yaratabileceğini görebilirsiniz.

4.
Kendiniz Olmanıza İzin Vermeyenler

Yetenekleriniz, hevesiniz, dış görünüşünüz, inancınız, bakış açınız sürekli eleştiriliyor mu? Eleştiri bazen yapıcı olabilir ve gelişiminizi detekleyebilir, fakat eleştiriler sizi kendiniz olma yolunda alıkoyuyorsa bu ilişkilerden sıyrılmak size iyi gelebilir. Tabuların olmadığı bir alan, sizi olduğunuz gibi sevecek kişilerle birlikte olmak zihin ve ruh sağlığınızı desteklerken hayat olunda kendinizi ortaya koymak ve yeteneklerinizi geliştirmek için destek olacaktır.

Daha Fazla İçerik
kekik yağı nedir
Kekik Yağı Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılmalıdır?