Nahil Naseer

Aralık Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor? 

Hoş geldin Aralık. Aralık, adını Latince “on” kelimesinden alıyor, ilginç bir tesadüf ki numerolojide 10’un 1’e indirilmesi, bir sonraki ay olan Ocak ayının rakamı ve yeni bir yılın başlangıcı… 

Aralık ayına, Kasım ayından taşınan birkaç eğilim var. Bunların başlıcalarından biri Mars’ın İkizler burcundaki retro hareketi. Mars savaşı ve saldırganlığı, cesareti ve kendini gerçekleştirmeyi; İkizler ise kardeşleri, iletişimi ve birbirine bağlılığı temsil ediyor. Aralık ayında bu hareketin eğilimleri sürecek ve ayrıca 28 Aralık-19 Ocak arasında buna Merkür retrosu da eşlik edecek. Merkür retrosunun eklenmesi, yıl sonunu alevlendirebilir, bu nedenle Merkür retrosu başlamadan önce elinizden geldiğince çok şeyi tamamlamaya çalışın. Ancak bu aynı zamanda Aralık ayının, 2023’e taşımak istemediğiniz şeyleri tamamlamak için de harika bir fırsat sunduğu anlamına geliyor. Aralık ayını daha iyi planlamanıza yardımcı olabilecek, bu ayın en önemli tarihlerini, kabalist ve astrolog Gahl Sasson‘un yorumlarıyla, sizin için listeledik. Bu önemli günleri ajandanıza not almayı unutmayın. 

Herkese mutlu bir Aralık ayı ve 2022 için güzel bir son dileriz! 

6 Aralık 

Merkür Oğlak burcuna giriyor. Önümüzdeki iki ay için yavaş, temkinli, stratejik düşünme ve iletişime ihtiyaç var. Merkür’ün Oğlak burcunda gerilemesi ve 10 Şubat’a kadar orada kalacak olması, tanrıların habercisi için geleneksel veya daha yaşlı insanlarla çalışmayı ve ilgilenmeyi destekleyen ‘olgun’ bir konum. Bu aynı zamanda uzun vadeli işler, projeler ve planlar için iyi bir enerji getiriyor. 

8 Aralık 

Mars ve Güneş karşıtlığı önümüzdeki birkaç gün için savaş ve saldırganlık enerjisi yayabilir. Dürtüsel davranışlar sergileyebilir ve kontrolsüz enerji patlamaları yaşayabilirsiniz. Mars retro harekette olduğu için dikkatli olmakta fayda var. 

Bugün aynı zamanda İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. “Onlara karşı biz”, “Sizin ülkenize karşı benim ülkem”, “Sizinkine karşı bizim ailemiz”. Farklı görüşlere sahip olanlar arasında büyük karşıtlık ve çatışmalar tetiklenebilir. Yalan, aldatma ve hırsızlık gibi durumlar tetiklenebilir. Diğer taraftan, yazıları, yazıyla ilgili işleri tamamlamak için iyi bir zaman. Mümkün olduğunca gerçek ve dürüst olmaya çalışın.

10 Aralık 

Venüs’ün Oğlak burcuna hareketiyle olgun insanlarla uzun vadeli ilişkileri veya ortaklıkları tercih etmek ön plana çıkıyor. Tüm ilişkilerinizi yeniden değerlendirmek için güzel bir gün. Venüs yılın geri kalanında Oğlak burcunda olacak ve gücünün zirvesine 31 Aralık’ta dönüşümün ve ölümün efendisi Plüton ile kavuşacağı zaman ulaşacak. Ayın sonunda, hayatınızdaki önemli kişilerle ilgili önemli anlayışlara, aydınlanma anlarına ulaşabilirsiniz.

13 Aralık 

Plüton-Lilith karşıtlığı ile manipülasyon, kıskançlık ve istismara uğramış hissetmek gibi durumlar ön plana çıkıyor. Göksel oyunbozan serbest bırakıldı, dikkatli olmanın gerektiği bir zaman.

14 Aralık 

Güneş-Neptün karesi ile aldatma ve yanılsamalara kapılmamaya dikkat edin. Bugün, mutsuz hissetmeye, bağımlılık yapıcı davranışlara ve sınırları yok saymaya yatkınlığı artırabilir.

20 Aralık

Jüpiter Koç burcuna dönüyor ve 16 Mayıs’a kadar orada kalacak. Bir şeyleri başlatmak, liderlik ve hayatın her alanında yeni girişimler başrolde… Bu süre zarfında, yeni bir kimlik duygusunu keşfedebilir veya bedensel bir iyileşme yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda hayatınızda izleyeceğiniz yeni bir yön keşfedebilirsiniz. Önümüzdeki birkaç ay boyunca hepimiz Koç burcuna geçiyoruz.

21-22 Aralık

Bugün Kış Gündönümü, Kuzey Yarımküre’de en uzun gece ve Güney Yarımküre’de en uzun gündüz. 21 Aralık, yılın en kutsal dört gününden biri. Bugün Tanrılara açılan kapıyı temsil ediyor. Başka bir ifadeyle ışık tanrısı ve tanrıçalarının doğum günü. Bunlardan bazıları Apollon, Artemis, Osiris, Horus, Attis ve Mithras. Bu, yüksek benliğinize ve koruyucu meleğinize en yüksek seviyede bağlantıda olabileceğiniz bir gün. Sorularınızı sorun, yanıtlarınızı alacaksınız.

23 Aralık 

Oğlak burcunda Yeni Ay. Yeteneklerinizin ve becerilerinizin parlayabileceği yeni bir yerde yeni bir kariyere veya uzun vadeli bir projeye başlamak için iyi bir zaman. Aynı zamanda 2023 kararlarınız üzerinde çalışmaya başlamak için de güzel bir gün.

24 Aralık 

Chiron ileri harekete geçiyor ve iyileşme başlıyor. Chiron, tanrıların ve yarı tanrıların öğretmeni olan Yaralı Şifacıdır. Göklerin baş cerrahı Chiron Koç burcunda olduğu için kimliğimizi, yaralarımızı, özümüzü, liderlik tarzlarımızı ve öfkeyle başa çıkma şeklimizi iyileştiriyor.

28-29 Aralık 

Merkür durağan harekette. Yeni bir şeye başlamaktan kaçının. Her şey bir sıkışmışlık hissettirebilir. 

29 Aralık 

Merkür Venüs birleşimi ile ilişkileri iyileştirmek, özür dilemek ve affetmek için harika bir gün. Yeni ilginç insanlar hayatınıza geri dönüyor.

30 Aralık 2022 

Merkür, Oğlak burcunda 18 Ocak’a kadar sürecek retro harekete başlıyor. Herhangi bir şeyi imzalamaktan veya yeni projelere başlamaktan kaçının. 2023’e taşımak istemediklerinizi düşünmek için iyi bir zaman.

Daha Fazla İçerik
Menstrüel Döngü Aşamaları
Menstrüel Döngü Aşamalarında Bedenimiz Bize Ne Söylüyor?