ağustos ayında gökyüzü bize ne söylüuor
eberhard grossgasteiger

Ağustos Ayında Gökyüzü Bize Ne Söylüyor?

Latince “kutsanmış” veya “saygıdeğer” anlamına gelen Augustus kelimesinden türeyen Ağustos ayı, adını son derece ciddiye alan ve ölümünden sonra bir tanrı olarak kendisine tapınılmasını isteyen Roma imparatoru Augustus’tan alıyor. Ağustos, 23 günü aslanların güneşli gururu ile kapsayan kraliyet burcu Aslan ile taçlandırıan bir ay. Ağustos 2022, aralarında Pluto (dönüşüm), Satürn (karma), Vesta (gelenek), Neptün (hayal gücü), Jüpiter (fırsatlar) ve Chiron (iyileşme ve yaralar) gibi birçok gezegenin geri gidişiyle övünse de kişisel gezegenler iyi davranıyor ve ilerliyor. Yani arka planda biraz gürültü olsa da işleri yoluna koyabileceğiniz ve bunun için harekete geçmeniz gereken bir ay.

Ağustos ayını daha iyi planlamanıza yardımcı olabilecek, bu ayın en önemli tarihlerini, kabalist ve astrolog Gahl Sasson yorumlarıyla, sizin için listeledik. Bu önemli günleri ajandanıza not almayı unutmayın.

8 Ağustos 

Sirius’un (gökyüzündeki en parlak yıldız) 70 gün boyunca Güneş tarafından gizlendikten sonra yükselmesine Aslan Kapısı denir. Çok güçlü bir gün: Güneşimizin Güneşi, Güneş Diskimizin yüksek benliği olan Dogstar’ı (Köpek Yıldızı) kutlamak için özel bir şey yapabilirsiniz, içinizden ne geliyorsa o şekilde bu günü kutlayın. 

9 Ağustos 

Plüton ve Venüs karşı karşıya geliyor. Harcamalar ve finansal konularda ekstra dikkatli olun. Bugün ilişkilerde zorluklar olabilir. Manipülasyondan ve güç mücadelesinden uzak durun, eğer istismarcı bir ilişki içindeyseniz, biraz acı gelebilir, belki de kurtulmanıza yardımcı olacak kadar.

11 Ağustos 

Venüs Aslan’a geçiyor ve aşk tanrıçası burada kraliçe muamelesi görüyor. Yaratıcılık ve her türlü ortaklık için harika bir gün. Bununla birlikte, ortaklar ve hayatınızdaki diğer önemli kişiler çok fazla dikkat gerektirebilir.

12 Ağustos 

Kova burcunda Dolunay. Bu, İncil’deki Sevgililer Günü, dostluk ve sevgi günü. Uzun bir yaratıcı süreç tamamlanmak üzere; bir arkadaşlık romantik bir ilişkiye dönüşebilir veya belki de arkadaşlarınız, şirketiniz veya organizasyonunuz arasında sevgiyi teşvik etmek için ideal bir gün olabilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için harika bir gün.

14 Ağustos 

Güneş Satürn’ün karşısında. Başka bir ifadeyle iyi baba, kötü babaya karşı. Anlayışlı bir patron ile daha az yardımsever bir patron arasında sıkışabilirsiniz. Disiplin ve kendini ifade etme ile ilgili sorunlar olabilir. Biraz kasvetli hissedebilirsiniz.

16 Ağustos

Merkür ve Uranüs üçgeni ile parlak fikirler, bilimsel keşifler ve arkadaşlarla iyi bir akış. Beyin fırtınası için harika bir gün. 

20 Ağustos 

Mars, İkizler burcuna geçiyor ve 24 Mart 2023’e kadar burada olacak. Tarot kartlarında bu yön Kılıçların Dokuzu ile gösteriliyor ve Zulüm olarak adlandırılıyor. Boğucu düşüncelere ve entelektüel savaşlara karşı dikkatli olun. Sözleriniz dağları yerinden oynatabilir ama aynı zamanda çatışmalara ve çekişmelere de neden olabilir. Eylemi idealin, fikirlerin ve sözlerin hizmetine sunmak için iyi bir zaman.

26 Ağustos 

Merkür Terazi burcuna geçiyor. Denge geri geliyor. Güçlü bir adalet duygusu ve uyumlu bir iletişim getiriyor. Uzlaşma, barış görüşmesi ve ortak bir zemin bulmak için iyi bir zaman. Aynı şekilde çift terapileri için de harika. Yetenekleriniz ve sanatınızla ilgili tüm girişimler için iyi bir gün. 

27 Ağustos 

Başak burcunda Yeni Ay. Yeni bir diyete başlamak, detoks yapmak, vücudunuzu arındırmak veya sağlığınızı destekleyecek yeni bir rutine başlamak için harika bir zaman. İşle ve hizmet sunmakla ilgili konularda yeni bir başlangıç da yapabilirsiniz.

28 Ağustos 

Satürn ve Venüs karşıtlığı özellikle ileri yaştaki bireylerle, üstlerle ve patronlarla olan ilişkilere zorlu bir etki getirebilir. Sakin kalmakta fayda var.

Daha Fazla İçerik
kekik yağı nedir
Kekik Yağı Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılmalıdır?